Merzia

Intervista - - POEZI -

Mbi pikat e shiut merzia zbret poshte mbeshtjelle e gjitha me mantelin gri rrifte cadren, dhe rruget fort godiste pa meshire xhamin perbri ! Merzia e futur ne qenien time sic futet krimbi ne c’do plep nga kembet te koka, ne pjese intime godet tek Une,sa fort godet! Dhe shpirti fashitet, mbulohet me bryme Nen frymen e bores qe vetem ngrin mendimi dhe zemra mbeten te ngrohta buzeqeshje e munguar, akullnajat shkrin!

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.