Ditari sekret i Edi Ramës

Intervista - - UMOR -

E DIELË Ora 09.34: Ndodhem akoma në Davos. Këtu është një mrekulli më vete. Nuk më bëhet të iki aq më tepër që edhe familja po argëtohet shumë. Linda mbeti shumë e kënaqur dhe e ia shoh nga sytë lumturinë për surprizën që i bëra.

Ora 12.45: Më merr në telefon Ditmiri dhe më njofton rreth takimit me Kotzias. Po shkojnë shumë mirë thotë, por ai po kërkon shumë dhe ato që po na kërkon bien ndesh me ato që ne kemi kudërshtuar me forcë.

Ora 14.50: Në drekë në një restorant kinez. Mjeshtra të gatimit janë. Po mundohem të ha me ato shkopinjtë traditë e tyre, por qënka një torturë më vehte.

Ora 16.00: Jam duke bërë ski, por me frikë të madhe. Imagji- no të bie me gjithë këtë peshë që kam. Hajde dëgjo Saliun pastaj.

Ora 2.00: Duke u bërë gati Zahon e ka zënë gjumi në prehërin tim. Na ectë mbarë udhëtimi. E HËNË Ora 07.55: Sapo u zgjova në shtëpinë time. Ku isha mbrëmë, ku jam sot. Nuk pata gjumë fare dhe e kam kokën shumë të rëndë. Po pi një çaj dhe po nisem për në zyrë.

Ora 11.07 : Po lexoj me titra një deklaratë të Tit Vasilit. Po më akuzon për barnat. Akoma tek barnat ka mbetur ky merhumi. Rama gënjen thotë. A gënjej unë?

Ora 14.44: Luli ka sulmuar aeroportin e Vlorës. Aludon për vjedhje dhe aty. Bravo Gon Shehajt që votoi pro aeroportit në komision dhe pse më vonë tha nuk dija se për çfarë bëhej fjalë.

Ora 16.30: Bera një status në facebook: Po me aeroportin ç’patën? Vu komentet e popullit. Sa më pëlqen kjo lloj turme që nuk e gjen ne asnjë vend të botës.

Ora 18.45: Nuk mungoi as Mona me status. Më sulmoi kësaj here për çamët. Mashtroi për pronat thotë. Çfarë t’i them? Vazhdo çizme vazhdo.

Bëra një masazh që më solli në vehte. Direkt gjumë tani. E MARTË Ora 10.06 : Nisem për në Divjakë në një takim me fermerët e zonës atje. Ju fola për skemat mbështetëse dhe pse shikoja se më shikonin me dyshim. Ju premtova dhe fonde.

Ora 13.55 : Plasi dhe bomba çame. Kotzias na nxjerr bllof për takimet që bëri këtu. Bëri të ditur shumë detaje që unë i mbaja të fshehura. Hajde dëgjo këta patriotët tanë tani.

Ora 17.23 : U detyrova bëra një status në lidhje me deklaratën e Kotzias dhe sulmet e PDI. Jeni të mjerë ju thashë ju patriotëve me çizme. Ju ka rrëmbyer dhe ju kazani politik.

Ora 22.55 : Deri tani u mora me disa kryetarë bashkish që kanë të drejtë vote në FSHF. Baçi duhet ta dijë se nuk e ka aq të sigurtë të E MËRKURË Ora 08.50 : Më vjen Lu në zyrë dhe pashë që ishte i frikësuar. Kishte marrë vesh diçka në lidhje Kongres.

Ora 13.30: Nodhi ajo që Lu kishte frikë, Trump sulmoi të gjitha vendet që kishin votuar kundër Amerikës. Prej sot ato vende janë armike me USA. Kjo është vërtetë një goditje dhe për mua, por edhe për Lu-në.

Ora 21.30: Duke ndjek Bushatin tek Fevzo në lidhje me çështjen e detit dhe çamët. Po e përballon mirë deri tani intervistën. Kjo puna e ujrave po turbullohet shumë. E ENJTE Ora 10.00: Më merr në telefon Rrema i Dibrës dhe pashë që ishte i shqetësuar se mezi po merrte frymë. Na goditën zoti Rama. Ata banditët e PDIU na hynë nëpër zyra dhe na qëlluan me shkop bejsbolli.

Ora 11.06: Sërish Luli me deputetë të tjerë bllokojnë foltoren pse Ruci nuk i dha fjalëen Spahos. Gabim bëri Ruci, por nuk mund t’ja them dot këtë se kush “Hajdut-kriminel”. Jepi Luli jepi!

Ora 14.33: Marr në telefon Idrizin dhe i them se ç’janë ato që po dëgjoj për në Dibër. “Nuk ke parë gjë akoma!” më tha dhe ma mbylli telefon.

Ora 15.12 : Trump nuk e la me aq. Deklaron se “Shqipëria është më afër armiqëve tanë ». Zoti e marrtë vesh këtë punë tani.

Ora 18.00 : Po shikoj një video që ka nxjerrë Saliu ku unë jam duke takuar Tom Doshin në shkallët e Kuvendit. Sikur çfarë ka zbukuar plaku Mere ! Kujtojnë se jam ndarë ndonjëherë nga ai unë.

Ora 21.55 : Luli po humbet kontrollin tek Eni Vasili. Sa gallatë. Është qepur keq me Lubonjën. Rakipi paska ftuar Baçin dhe Dukën, por duket sheshit që mbështet Dukën. E PREMTE Ora 12.22 : Kisha në zyrë Lunë. Kemi fol përreth 90 minuta. Më kujtoi premtimin e peshqve dhe votën kundra në OKB. Nuk di pse ishte trembur aq shumë, saqë më trembi dhe mua. Nuk i kemi mirë punët më ata lart më tha. E kishte për Trump.

Ora 20.05: Po e kthej ERT në - tave them të fut dhe emisione të tjera.

Ora 23.00: Vjen Linda me Zahon tek studio ime në shtëpi dhe më hidhen në qafë. Lëri punët për pak dhe na thuaj ku do shkojmë për fundjavë. E vendosëm që do kalonim në Sarandë…me kismet gjithsesi. Fundjavë të mbarë dhe për ju populli im.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.