Kocë e egër zgare me perime

Intervista - - SPECIALISTËT PËRGJIGJEN -

Përshëndetje! Unë kam një kërkesë për rubrikën tuaj të kuzhinës. Jam e dashuruar pas gatimeve të detit dhe gatuaj shpesh por me ngeli merak sepse kam drekuar një ditë një peshk në restorantin që ju bashkëpunoni një peshk kocë në zgarë dhe më pëlqeu shumë shija. A mund të më jepni recetën sesi gatuhet? Faleminderit, një lexuese juaja e rregullt.

Përgjigjet Ledio i Restorant “Il Tipico”, Rr Johan Fon Han (Tefta Tashko) në krah të gjimnazit “Ismail Qemali” Tiranë, +355 (0) 42370592, 0689049531:-

tim i thjeshtë por shumë i shijshëm. Për të gatuar peshku koce në zgarë, shoqëruar me pak perime, duhen këto përbërës: Një peshk koce i egër Pak kungull Spec Limon Vaj ulliri Kripë Piper

Përgatitja:

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.