Ditari sekret i Edi Ramës

Intervista - - HUMOR -

Po nisem nga Jala e punës. Do ketë gallatë se nuk do më njohin as rojet e gardës kur të më shohin.

Ora 11.11: Po bëj një status sërish për llogaridhënien. Unë për vete e kam quajtur turi i talljes së trapit me popullin, në fakt.

Ora 15.33: Nuk më rrihej pa ironizuar sërish me protestën e opozitës së Babales. I fortë Babalja. Më ka erdhur në ndihmë atëhere kur nuk e prisja. Kush më mirë se ai do fashitëte çështjen e Sajes.

Ora 19.12: Jam duke luajt pingpong me Lindën në koridoret e shtëpisë. Jam bërë ujë në djersë. S’e ke idenë sa mirë më bëri. Më ngrohtë me Erdoganin që ndodhej në hidromasazh. E MARTË Ora 08.35 : Nga Berati postova diçka në lidhje me panairin e punës. Shkarkova dhe drejtuesin e saj pasi nuk kishte punësuar njerëz kur vende pune ka. Ka? Ku e di unë a ka…

Ora 12.01 : Më merr në telefon - kova. « O shef, pse ma fute ashtu? Ku ti gjej unë vendet e punës, kur jam papunë për vete…dmth nga sot? »…

Ora 18.41 : mrekullisht mirë. Të paktën një vatër zjarri që mund të më digjte dhe mua, e shuajta. Të shuaj dhe të Xhafës dhe të bëhem gati për zjarrin e radhës.

Ora 21.45 : Me shkruan sms - riozisht ato që thashë për Tahirin, por nuk dua të dal si njëanshem. Artën dhe çdo gjë është ok. Këstin e fundit ma jep një ditë para se të iki për Kazakistan ». « Këstin e sa - dova me vete. E MËRKURË Ora 06.36: Ndodhem në Aus e ballkanit, por unë shkrova sikur më kishin ftuar vetëm mua. Vu kazanët pas meje që Austria është pro hapjes së negociatave. Një m… është…

Ora 12.00 : Nga Austria u nisa drejt Parisit. Pse mos ta haja një drekë parisiene unë apo do rri të vras mëndjen për negociatat?

Ora 19.00 : U ktheva nga jashtë. Jam në kafe me Gramozin. se kanë video dhe për Gjiknurin, thashë. Atë që kemi bërë për Tahi

Ora 22.21: Më shkruan Xhafa dhe më thotë se e kapëm Babalen, ç’të bëjmë me të? Bëni një duet la E ENJTE Ora 07.55: Më dhemb gjithë duke më bllokuar mesin. Nuk ve se ka vënë antiplumb.

Ora 09.45 : Pas pak do nisem drejt parlamentit se kemi seancë. Gjithmonë nëse do na lejojë Luli dhe nuk do bllokojë foltoren me Mulin.

Ora 10.35: Sapo doli Pamela (Vokshi) në foltore, Gramozi ja preu fjalën. Vuuu të gjithë deputetët e Lulit në foltore. Ma hoqën petllën këta mua. I bëra me shënjë Ballës nga larg që të thoshte ç’kishte për të thënë dhe të dilnim jashtë të gjithë.

Ora 12.45: Kemi ik nga parlamenti dhe po ndjek nga cel fjalën e Saliut. Salla bosh, hahahaha.

Ora 16.00: Po qesh me lot me foton me motorr që hodha kur isha në Austri. Tani po e shikoj me vëmëndje dhe m’u kujtua një koment ku më thoshte njëri se ke dalë sikur sapo ke zbrit nga Kamza në qëndër. E PREMTE Ora 09.10: Postova në facebook një urim për fëmijët meqë është 1 qershori. Vit pas viti 1 qershori do jetë më i mirë për ju-shkrova. Ehu e sa vite do kalojnë që të bëhet më mirë o rragazi.

Ora 13.46: Po lexoj një editorial të Qim Pekës ku aludon se unë po ja fut lali Erit dhe po afroj Blushin plan, por po më duket ide e bukur.

Ora 16.32: Temperaturat po rriten shumë dhe unë nuk e duroj dot diellin fare. Do ndërpres turin e llogaridhënies dhe do ju futem lumenjëve dhe vendeve të freskëta.

Ora 23.00: Pasi pashë pak tra fundjavë them ta kaloj në Pogradec. Me kismet të Zotit. Kur them dhe unë kështu për Zotin që nuk besoj fare në Zot, një Zot e di. Tung popull!

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.