Karpaço levreku

Intervista - - SPECIALISTËT PËRGJIGJEN -

-Përshëndetje, unë jam një lexuese e rregullt e gazetës tuaj dhe jam nga Shkodra. Si familje kemi dobësi gatimet e detit, prandaj shkojmë në shumë restorante me gatime deti. Disa ditë më parë ishim te restorant “Il Tipico” në Tiranë dhe na shijoi shumë gjithçka, por mbi të gjitha tek pjata që na servirën me krudo, kishte edhe karpaço levreku Deshëm të pyesnim sesi gatuhet ajo, por nuk mundëm sepse kuzhinieri ishte shumë i zënë me punë. Ju lutem, a mund të botoni recetën e krudos së levrekut. Faleminderit Marjana

Përgjigjet Ledio i Restorant “Il Tipico”, Rr

Mekaniku përgjigjet

Johan Fon Han (Tefta Tashko) në krah të gjimnazit “Ismail Qemali” Tiranë, +355 (0) 42370592, 0689049531:- E dashur Marjana, faleminderit që keni qenë pjesë e restorantit tonëkrudoja e levrekut ose karpaçoja e levrekut, është një gatim shumë i kërkuar nga ata që e duan dhe i njohin prodhimet e detit. Në përgjithësi krudot pëlqehen shumë sepse janë ushqim i lehtë, janë shoqëruese perfekte të verës, pa harruar edhe vlerat e larta ushqimore që kanë. Krudot kanë variante të kushtet e shtëpisë krudoja mund të pë duke e lënë për pak orë peshkun apo karkalecin në ngrirje të thellë në pjesën ngrirëse të frigoriferit. Më poshtë, unë po përshkruaj gatimit të karpaços së levrekut që shpresoj që edhe kur ta gatuani në shtëpi të dalë me sukses dhe me të njëjtën shije. Përbërësit janë për këtë pjatë janë: Një kokërr limon Finok Vaj ulliri Kripë Piper Shegë Përgatitja: Marrim levrekun që ka ndenjur për disa orë në ngrirje dhe është shkrirë tashmë, e pastrojmë nga halat dhe luspat dhe përftojmë Pasi e pastrojmë, me një mbarojmë me prerjen, i ser një kokërr limon, vaj ulliri, kokrra shegë, të prera rrotull. Pjata është gati. Ju beftë mirë!

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.