30 sekrete që çdo vajzë nuk ja tregon partnerit

Intervista - - SEKS -

drejt e në sy dhe të thotë që të do, dhe ti e beson. Ti e kupton këtë edhe nga mënyra se si ajo të sheh, të shtrëngon, si i gjen dëshirat e tua para se t’ia thuash. Janë të pakta gjërat për të cilët je i sigurtë në jetë dhe njëra nga këto është dashuria që ke për të. Por ka edhe shumë gjëra që ti nuk di. Një vajzë mund të të japë trupin dhe zemrën, por ka pjesë të saj që nuk do t’i japë kurrë, pjesë që ndodhen në çdo ind të qenies së saj. Mistere të fshehura pas një buzëqeshjeje dinake, pas një të qeshure të papenetrueshme. Këto janë sekretet e jetës dashurore të kaluar, fantazi të fshehura dhe dëshira të pathëna. Ne jemi përpjekur t’i zbulojmë disa prej tyre për ty...

1. Shoqja e saj e ngushtë di gjithçka

Ajo di gjithçka për ty, që nga llogaria jote bankare e deri tek gjërat që bëni në shtrat. Kur ajo të dhuron një buzëqeshje domethënëse ti as nuk e imagjinon sesa gjëra di ajo. Kështu pra, pranoje këtë si fakt dhe mos u mërzit (se nuk ka për të ndryshuar). Kështu pra, gjërat që ti sekrete për shoqen e ngushtë. Ti mund të përpiqesh të krijosh shoqëri me të, por ajo gjithmonë do të jetë shoqja e besuar e partneres suaj, jo jotja.

2. Ajo mund të eksitohet edhe vetëm duke parë duart e tua.

3. Kur ti ikën, qoftë edhe për të vjetër. Sepse ajo ka erën tënde. tënde të krevatit, për të njëjtën arësye.

4. Ajo nuk do të thotë kurrë me ekzaktësi me sa burra ka shkuar para teje. Sado e sinqertë të është dukur kur i është përgjigjur pyetjes tënde, ka gjasa që ajo të mos ketë qenë e tillë. Sipas një përllogaritje joshkencore, kur një grua thotë se ka shkuar me katër burra, numri i vërtetë është më afër shtatës. Kjo gënjeshtër është pjesërisht me qëllim (ajo nuk do të duket si vajzë e lehtë), por pjesërisht është edhe amnezi seksuale. Kur një grua do të bëjë sikur një lidhje nuk ka ekzistuar kurrë, ajo thjesht e fshin atë burrë nga lista e saj zyrtare.

5. Ajo ka fantazuar se ka bërë seks me ty të paktën një dyzinë herësh para se kjo gjë ndodhte vërtet.

6. Ajo ka kërkuar në Google ishet e tua.

7. Kur ajo ra në dashuri me ty, e humbi krejtësisht oreksin.

8. Trupi i saj nuk është në mënyrë kaq të natyrshme pa qime dhe kaq i lëmuar, por ajo nuk do të rrëfejë kurrë se çfarë depilimi, eksfoljimi dhe hidratimi i është dashur të bëjë që ta sjellë në këtë gjendje.

9. Nëse do të shohësh organizimin (ose mungesën e tij), atëherë shihi dollapin, çantën me gjërat e grimit dhe dosjet në tavolinën e punës.

10. Ajo ende mendon për ish të dashurit e saj dhe i krahason ata me ty. Në shumicën e ras ka edhe raste kur humbet...

11. Ajo ka zbuluar vendin sekret ku ti mban revistat porno dhe sitet e internetit porno që frekuenton më shpesh. Dhe ajo mendon se gjërat që të eksitojnë janë shumë zbavitëse.

11. Kur ajo thotë “jam gati”, ajo ka nevojë për ekzaktësisht 7 minuta për t’u bërë vërtet gati. Mos u përpiq të gënjesh sistemin duke ardhur 7 minuta më vonë, asaj përsëri do t’i duhen 7 minuta të tjera.

13. Kur ajo thotë “do takohemi pas 15 minutave”, në të vërtetë do të thotë se do të niset pas 15 minutave. Kështu pra, ajo do të vijë pas një gjysmë ore (ose 40 minutash).

15. Ajo pret me padurim telefonatën tënde. Periudha e kohës mes takimit të parë dhe telefonatës me fjalët: “Faleminderit për natën e bukur që kaluam, kur mund të të shoh përsëri?” i duket pambarimisht e gjatë. Kështu pra, mos u shqetëso se dukesh shumë i nxituar, por merre ne telefon. Edhe sikur të presësh deri në mesditën e ditës tjetër asaj do t’i duket një kohë e gjatë. Dhe mos i dërgo email, ose sms nëse nuk do të të kalojë në koshin e plehrave bashkë me mesazhin.

16. Ajo do t’ ndyra në shtrat.

ruan gjithë emailet me zë që i dërgon dhe i ruan (bile ua tregon edhe shoqeve), përsëri dhe përsëri.

mbathje të mëdha dhe të mos i depilojë këmbët, vetëm e vetëm sepse ti i pëlqen. Kështu ajo vesh të brendshme të shëmtuara dhe nuk depilon këmbët vetëm që të mos qëndrojë lakuriq para teje shumë shpejt. Por ky plan jo gjithmonë funksionon, sidomos nëse ka pirë pak.

19. Ajo e ndan koston e bler- jeve të saj në dy ose më shumë karta krediti, që ti të mos vësh re

20. Ajo të teston vazhdimisht. Ajo të vrojton, analizon dhe gjykon çdo veprim që ti bën, çdo fjalë, gjest, email dhe shprehje fytyre. Kur të pyet nëse do të bësh dashuri treshe, ajo nuk e ka seri me ty, përgjigjia jote duhet të jetë gjithmonë: “ tjetër kur të kam ty?”.

21. Ajo të shikon të pasmet sa herë që ti del nga dhoma.

22. Ajo ka nevojë për prova të vazhdueshme se ti ke nevojë për të. Kështu, për shembull, më mirë thuaji “Dua të bëjmë një udhëtim të shkurtër në fundjavë. Do të vish me mua?”, sesa “Çfarë ke ndërmend të bësh në fundjavë?”

23. Asaj i pëlqen shumë kur ti bëhesh pak xheloz. Kështu, nëse e kamarierin, shoferin e autobusin, ose ndonjë djalë tjetër në festë, ty...nëpërmjet tij.

24. Megjithëse ajo mund të ankohet se nuk të sheh shumë (ose që ti punon shumë), asaj i duket shumë seksi të të shohë në mëngjes me kostum kur nxiton për në punë.

sepse ndjehet e lënë pas dore. Ajo përpiqet që ti të shfaqësh ndjenjat e tua. Kështu ti mos u fut në shpellën tënde, jepi asaj atë që do, pak vëmendje. Dhe mos i thuaj kurrë “të qetësohet”, sepse kështu do të arrini efektin e kundërt.

26. Megjithëse ajo këmbëngul të paguajë ose ndajë pagesën me ty në restorant, në takimin e parë, ajo do të mendojë se ti je kurnac nëse pranon.

27. Asaj mund t’i duket i shpifur shoku yt i ngushtë, po ajo ka fantazuar të shkojë në shtrat me të. Jo sepse ai i pëlqen, po sepse ajo do një copë nga djali që është kaq afër teje.

28. Nëse ajo do të ndahet me ty, të gjitha shoqet e saj do ta dinë shumë më përpara se ti. Ajo do të ketë folur me to të paktën dy javë më parë.

29. Kur ti dhe ajo do të ndaheni, ajo do të vërë gjithë fotot dhe kujtimet e përbashkëta në një kuti dhe do t’i ruajë në dollapin e saj. Në rast se e zë nostalgjia, ose në rast se ti rikthehesh prapë.

30. Ajo do që ti të marrësh kontrollin në shtrat. Po, ajo ka një karrierë të suksesshme, është vetëm dhe nuk ka nevojë për një burrë që ta bëjë të lumtur (teorikisht). Megjithatë, ajo ende do që ti ta marrësh në krahë, ta çosh në dhomën e gjumit dhe ta bësh tënden pa i kërkuar leje asaj. Lajme seksi shkurt

Sms-të seksuale, lojërat paraprake të adoleshentëve

Zakonet evoluojnë, praktikat ndryshojnë, edhe seksualiteti i të rinjve është në evolucion të vazhdueshëm. Sms-të me karakter seksual, apo sextingu, siç e quajnë amerikanët, është bërë tashmë diçka e zakonshme. Para 70 vjetësh, Zhorzh Sand u dërgonte mesazhe të nxehta dashnorëve të saj, të shkruara me bojë blu. Sot, të rinjtë kanë një mjet shumë më të shpejtë për të komunikur...celularin. Ky i fundit po bëhet pak nga pak «lodra seksuale» e preferuar e brezit të ri.

Në fakt, në një studim të publikuar në revistën shkencore «Pediatrics», thuhet se adoleshentët po e përdorin gjithnjë e më shumë telefonin e tyre për të transmetuar mesazhe me karakter seksual të dashurit/ës të tyre. Foto, mesazhe, etj, aq sa të lind pyetja: Të rinjtë e kanë zëvendësuar seksin real me atë virtual? Jo, thonë autorët e studimit. «Kjo sjellje nuk është e re, është thjesht një mënyrë e re komunikimi», ka deklaruar Xhef Tempëll, profesor dhe psikolog në universitetin e Teksasit dhe autor i studimit.

Ajo që ai konstaton është se praktika e sextingut «mund të shërbejë si një urë, ose prelud ndaj sjelljeve seksuale, ose i shtyn të rinjtë të kenë raporte seksuale më herët“. Studimi i bërë me 1000 adoleshentë tregon në fakt që ata që bënin sexting ishin seksualisht aktivë më herët se të tjerët. «Sextingu ndikon në zhvillimin seksual të adoleshentëve dhe mund të jetë një tregues i rëndësishëm i aktivitetit të tyre seksual në të ardhmen», përfundon studimi.

A është sextingu atëherë një sjellje e rrezikshme? Prindër të dashur, mos u shqetësoni, një adoleshent që praktikon sextingun nuk është më i ekspozuar ndaj sjelljeve seksuale të rrezikshme më vonë. Megjithatë, autorët e studimit paralajmërojnë ndaj pasigurisë së shkëmbimeve seksuale nëpërmjet telefonit. “Sextingu nuk është një praktikë e sigurtë, sepse ai lë gjurmë që mund të ndahen lehtësisht me të tjerët», shpjegon Xhef Tempëll. Një studim i publikuar në qershorin e kaluar tregonte se afro një në pesë të rinj kishte dërguar një foto «seksualisht eksplicite» të vetes nëpërmjet celularit, afro 40% e të rinjve kishte marrë një sms të tillë dhe ndërmjet tyre, 25% e kishin shpërndarë atë tek njerëz të tjerë. Skandali i fotove të vipave nudo në internet provon se intimiteti i dhomës së gjumit është relativ kur në këtë mes futen kompjuteri dhe celulari...

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.