Edi Rama:Janë shtuar shumë zagarët...

Intervista - - HUMOR -

Kryeministrin Rama e mora në telefon për t’i kërkuar një takim për intervistë, por direkt sapo i ra zilja, ai m’u përgjigj:

Edi Rama: - Kush je ti mor të shkërdhefsha roptë? Kush po vjedh mor zagar, mor legen, mor pis… Kaso Kosa: - Zoti Rama, unë jam… - Po ik mor zagar dhe mos i bjer më këtij numri se të gjen belaja…

-Zoti Rama, jam Kasua më dëgjon. Kasua dhe të mora për të të uruar.

-Kasua? Cili Kaso mor pallë se nuk njoh një të tillë?

-Uuuuu, po si ka mundësi zoti Rama. Ne të dy…

-Ujshhhh në bythë…aaaaa Kaso Kosa i Intërvistës? Po fol more se desh të shava. Hë çdo?

-Jam këtu jashtë kuvendit zoti Rama dhe thashë të molloisnim diçka bashkë rreth negociatave dhe suksesit tënd.

-Suksesit të satëme se kështu e doni ju kazanët. Futu brënda dhe ulu te lokali se erdha...

Hë more Kaso? Nuk besoj se dëgjove gjë nga ato që të thashë në telefon. Janë shtuar shumë zagarët, o Kaso dhe na shkruajnë dhe shajnë nga të gjitha anët.

-Nuk dëgjova shoku Rama asgje, por edhe sikur t’i dëgjoja ti e di që unë sus nga ajo anë.

heqi nga lista e kazanëve që hedhin baltë. Po hë, ç’do na thuash?

-Unë pres nga ty shoku Rama të na tregosh si vajti ai muhabet?

- Ëhë, mysybet Kaso xhani. Këta më duket se tallin bythën me ne. Po çfarë pret nga një kurvë mor Kaso, aman?

-Kurvë? Kush është kjo shoku Rama? Nga opozita besoj?

-Jo, mo Kaso jo, e kisha për Europën, apo s’e di se i thonë kurvë. Dhe kurvë plakë biles. Na e futën prapë.

-Si ua futën? Po thua se nuk u hapën negociatat?

-U hapën Kaso, por jo për këtë vit. Po dhe ne s’e kuptoj pse nxitohemi o Kaso. Ja, vëllai im në Turqi ka 75 vjet që pret. Ne pse nxitojmë mo Kaso, pse?

-Ke vëlla tjetër në Turqi përveç Olsit, shoku Rama?

-Sa dua mos të shaj, po ku të lini ju. Po e kam vëlla?

- E di shoku Rama, e di, por ai vëllezër ju thotë të gjithëve që nga Thaçi, Ramushi dhe Saliu.

-Unë jam vëllai i madh për të, ja merre në telefon dhe pyete. Do na bëjë aeroportin e Vlorës ai Kaso dhe ti do shkosh me avion për në Vlorë.

-Kur mendon se mbaron aeroporti i Vlorës shoku Rama meqë doli fjala? se për të mbaruar do mbarojë kur të mbaroj unë. -Po ti sikur e inagurove shoku Rama, apo ishte… -Hë, ç’do thuash, si ishte, apo si rruga e hahaha? Eh, mor Kaso ehhh… edhe politika kurvë është ndaj ashtu duhet t’i sillemi asaj. -Shoku Rama, po Franca pse e ka kap kaq me ty që është kundër kategorikisht për hapjen e negociatave? -Pse nuk e di arsyen mo Kaso? Janë xhelozë të paparë. Nuk e kapërdijnë dot faktin se unë kam mahnitur Parisin me performance time. Se ke dëgjuar Ornela Vorpsin apo dëgjon vetëm Saliun ti Kaso? - E kam dëgjuar dhe e kam parë Ornelën shoku Rama. Ama gjithë ajo femër është. Po dhe ti ama ja bëre… -Çfarë i bëra mor legen? Kaq s’e kam - shetheme kazanësh. -Jo jo, e kisha që ja bëre nderin duke hapur ekspozitë brënda kryeministrisë. Po për sheshin “Skënderbe” çfarë do na thuash shoku Rama? -Pse, ç’ka sheshi? Aheng plot, baste plot, qofte, suxhuk, basketboll, birra, B52… thoja shoku Rama. Lali Eri po përparon shumë, nuk ia keni frikën se po të merr krahët?

-Hahahahah, sa i papamë je mër Kaso. Lali Eri as shurrën nuk bën pa më pyetur mua dhe për sheshin kam paguar unë që të marrë çmimin e parë.

-Si? Keni paguar lekë tek të huajt që të marri sheshi çmim të parë?

-Ç’ke mo që dhjaksesh? Po si mund ta bërë ai si tregu i Gabit? Fap fap xhepat me euro botës. Asnjë prej atyre të jurisë nuk ka e pare live sheshin. -Keni paguar shume shoku Rama? -Leku dhe dashnoret nuk tregohen Kaso.

-Po ajo Toyota që u kap në Durrës shoku Rama, a është e vërtetë se është porositur nga Balla siç deklaroi Basha në kuvend?

-Po pse mo xhenerik të dukem unë ty? Unë as makinës nuk di t’i jap. Balla mund të ketë pas makinën dhe nuk mban përgjegjësi ai se ç’ka brënda saj. Ai i ka futur, jam i bindur. -Kush, Luli? -Leshi Kaso leshi. Po Saliu mo, me doganierët digital. Ju duken shumë 3.5 milionë euro. Kushedi sa ka qesh Saja me vete kur ai merrte 5 milion euro vetëm - bales. Dhe tani Kaso, ngrihu dhe ik me të mira. Kam faj unë që ulem me ty. Çohu ik, zagar…

Bisedoi me shaka Kaso KOSA

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.