maSkë me oriz për një lëkurë të ShëndetShme

Living - - SHËNDET & MIRËQENIE -

përbërësit:

3 lugë gjelle oriz

1 lugë gjelle qumësht

1 lugë gjelle mjaltë

Zieni orizin. Hiqni mënjanë ujin dhe lëreni të ftohet, kurse orizin grijeni në formë pureje dhe përziejeni me mjaltin e qumështin. Më pas, masën që përgatitët, vendoseni në fytyrë, lëreni 10 minuta dhe shpëlajeni fytyrën me ujin e orizit. Lëkura juaj do t’ju thotë “faleminderit!”

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.