çokollata për pashkë

Living - - KUZHINË -

Kjo është një ide e shpejtë për t’ua dhuruar fëmijëve ose për t’i shërbyer për të rriturit me një filxhan kafeje.

përbërësit:

300 g çokollatë e zezë me 70 për qind kakao

përgatitja:

e shkrijmë çokollatën në banjëmari dhe më pas e hedhim në një tavë me letër furre. e shpërndajmë me spatul dhe sipër i hedhim çokollata të vogla ose karamele, sipas dëshirës. e lëmë të ftohet plotësisht në temperaturë ambienti dhe pasi të jetë ftohur në frigorifer, e copëtojmë në copa të vogla, të çrregullta. e paketojmë në qese letre transparente nëse duam t’i bëjmë dhuratë për fëmijë ose e shërbejmë me kafenë për të mbyllur darkën.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.