Pica me Patate dHe raGU PerimesH

Living - - SHËNDET & MIRËQENIE -

përbërëSit për 2 perSona:

400 g patate të qëruara 1 e verdhë veze kripë deti integrale arrë moskat

për ragunë:

100 g patëllxhanë të qëruar e të prerë në kubikë

1 lugë vaj ulliri i cilësisë së parë

1 lugë pure domateje kripë deti integrale erëza për pica (borzilok, rigon, etj) 80 g djathë mozzarella perime sipas dëshirës (feta kungulli ose karota)

përgatitja:

Përgatitim ragunë duke skuqur patëllxhanët me vaj, kripë dhe pure domatesh. më pas, e heqim nga zjarri dhe e lëmë mënjanë.

Për picën: grijmë në rende patatet dhe i shtrydhim lehtë për t’i hequr lëngun, shtojmë vezën, kripën dhe arrën moskat. masën e krijuar e vendosim në tigan, duke i dhënë formën e picës dhe e pjekim mirë nga të dyja anët (rreth 5 minuta). Shtojmë mbi picë ragunë, perimet dhe djathin. e pjekim në furrë të ngrohur më parë në temperaturën 1800 për 10 minuta.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.