Krem tHJerrËZasH

Living - - SHËNDET & MIRËQENIE -

përbërëSit për 2 perSona:

125 g thjerrëza, që i kemi lënë në ujë gjatë natës

½ qepë

1 lugë koncentrat domatesh

1 lugë vaj ulliri

½ litër lëng perimesh

1 lugë erëza të freskëta të grira kripë deti integrale

përgatitja:

Skuqim lehtë qepën dhe shtojmë koncentratin e domates. Shtojmë thjerrëzat dhe lëngun e perimeve e i lëmë të ziejnë për 30 minuta në temperaturë të ulët. në fund, e rregullojmë shijen me pak kripë, e kalojmë në blender dhe e shërbejmë.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.