Kinoa PËr 2 Persona

Living - - SHËNDET & MIRËQENIE -

përbërëSit:

120 g kinoa

½ litër supë perimesh perime sipas dëshirës kripë deti integrale

përgatitja:

gatuajmë kinoan për rreth 20 minuta në lëngun e perimeve, me flakë të ulët e pa kapak. e heqim nga zjarri, i vendosim kapakun dhe e lëmë 10 minuta, derisa lëngu të jetë thithur i gjithi dhe kokrrat e kinoas të jenë fryrë. e shërbejmë me zarzavate të pjekura në avull dhe salca alkaline.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.