Menu pa gluten

për afërSiSht 20 copë, mund të përgatiten një ditë më parë koha e përgatitjeS - 25 minuta bashkë me pjekjen

Living - - PRANVERË 2017 -

përbërëSit:

100 g gjalpë kikiriku

100 g miell misri i bluar imët 1 vezë një majë thike kripë

përgatitja:

ndezim furrën në 180° C.

1. në një tas, përziejmë gjalpin me miellin dhe kripën. shtojmë vezën dhe e punojmë me gishta derisa të përftojmë një brumë homogjen. shtojmë sipas nevojës pak ujë ose miell.

2. Lagim duart me pak ujë dhe krijojmë topa të vegjël sa një kokërr arre dhe i vëmë në tavë me letër furre. i pjekim për 15 minuta në furrë ose derisa të shohim që kanë krijuar kore në sipërfaqe.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.