Menu vegane

koha e përgatitjeS - 25 minuta

Living - - PRANVERË 2017 -

përbërëSit për 15-20 copë afërSiSht:

150 ml pana soje • 150 ml qumësht vegjetal • 120g miell thekre ose miell integral (kaf) • 1 lugë e vogël sodë për torta të kripura ose për të ëmbla pa vanilje • 1 majë thike sodë buke • 1 lugë e vogël uthull molle • pak kripë

për kremin me djathë për t’i Shërbyer:

6 lugë krem djathë soje • 70 g kos soje i bardhë • 1 lugë lëng limoni • 1 lugë kopër e freskët, e grirë

përgatitja:

1. në një tas, përziejmë qumështin me uthullën dhe i lëmë të pushojnë për 5 minuta.

2. pas kësaj kohe, përziejmë në një tas tjetër miellin me sodën për torta, sodën e bukës dhe kripën. shtojmë menjëherë përzierjen e qumështit me uthullën dhe panën. i përziejmë me shpejtësi me pirun.

3. vëmë në flakë të mesme një tigan të sheshtë që nuk ngjit. Hedhim me garuzhdë pak nga brumi dhe i pjekim për 2 minuta nga njëra anë dhe për 1-2 minuta nga ana tjetër. i heqim dhe i lëmë mënjanë. në një tas, përziejmë kosin, djathin, koprën, lëngun e limonit dhe e rregullojmë për kripë e vaj ulliri. shërbejmë blinis të vakët ose në temperaturë ambienti me djathë sipër.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.