KEK me të bardha vezësh

Living - - KUZHINË -

koha e përgatitjeS: 15 minuta

përbërëSit për tavë me diametër 22/24 cm:

6 të bardha vezësh

90 g bajame të pjekura ose piqini si më poshtë

100 g sheqer

240 g miell

12 g sodë për ëmbëlsira 80 g gjalpë i tretur, i vakët 4 lugë lëng limoni lëkura e 1/2 limoni organik

për kremin:

250 g djathë Philadelphia 125 g sheqer pluhur

1 lugë lëng limoni

për zbukurim:

fruta të stinës sipas dëshirës

përgatitja:

Ndezim paraprakisht furrën në temperaturën 180° C.

Bajamet i pjekim për 7-8 minuta në furrë dhe kur të jenë akoma të nxehta, i grijmë në blender së bashku me sheqerin, derisa të bëhen si pluhur.

2. Në robot, rrahim të bardhat e vezëve së bashku me bajamet e grira dhe sheqerin. Shtojmë miellin dhe sodën nëpërmjet një site, gjalpin, lëngun e limonit dhe lëkurën e limonit të grirë në rende.

3. E hedhim në tavën e lyer më parë me gjalpë e miell dhe e pjekim për 35-40 minuta. Bëjmë provën me kruajtëse dhëmbësh, e cila duhet të dalë e pastër. E lëmë të ftohet.

4. Ndërkohë, përgatisim kremin: me rrahësen elektrike përziejmë djathin Philadelphia me sheqerin dhe lëngun e limonit. E ruajmë në frigorifer deri në çastin që do ta përdorim.

E zbukurojmë tortën me krem dhe fruta të freskëta.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.