QUICHE ME KAJSI – PA MIELL

Living - - KUZHINË -

Koha e përgatitjes - 10 minuta

Përbërësit për tavë 24 cm:

7 lugë sheqer pluhur 10-12 kajsi

4 vezë

10 lugë pana

6 lugë miell bajamesh 1 bustinë vanilje

Përgatitja: ndezim furrën në temperaturën

180° C, lyejmë tavën me gjalpë dhe e spërkatim me 1 lugë sheqer.

1 . Presim kajsitë në 4 pjesë dhe i vendosim në tavë pranë njëra-tjetrës.

2 . Në një tas, rrahim vezët me sheqerin me rrahësen e vezëve me dorë, shtojmë panën, miellin e bajameve dhe vaniljen. E hedhim menjëherë në tavë mbi kajsitë.

E pjekim në furrë për 25 minuta ose derisa të shohim që është mpiksur dhe ka marrë pak ngjyrë.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.