KUJDESI PËR LËKURËN NË VJESHTË

Me ndryshimin e motit dhe ardhjen e sezonit të vjeshtës, ndryshojnë edhe nevojat tona si dhe rutina e përditshme e bukurisë. Living vjen me disa këshilla të vlefshme për këtë sezon të ri:

Living - - IDE SEZONI -

1 PASTRONI LËKURËN

Toniku është një produkt kyç i rutinës ditore të bukurisë dhe është krijuar posaçërisht për të pastruar thellësisht lëkurën. Me ndihmën e përbërësve të tij aktivë, toniku largon të gjitha mbetjet dhe papastërtitë që mund ta dëmtojnë atë. REKOMANDOJMË: Gosh Qumësht+Tonik 2 në 1 - 200ml Qumësht pastrues dhe tonifikues të gjitha në 1 produkt. Pastron lëkurën nga “makeup”-i apo papastërtitë, njëkohësisht e hidraton dhe ushqen atë. Me vitamine E dhe Allation. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës. Antialergjik.

2 PËRDORNI KREM HIDRATUES

Aplikimi i kremit hidratues gjatë muajve të vjeshtës, është thelbësor. Ai e mban lëkurën të shëndetshme dhe të re. Rekomandohet përdorimi i kremit që përmban vitamina, vajra esenciale, aloe vera, mjaltë dhe kamomil. REKOMANDOJMË: Gosh Krem fytyre Hidratues 50ml Linja Skin Care by Gosh, kremra hidratues dhe ushqyes, specifik për çdo lloj lëkure. Gjithashtu, ai është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurave. Veçoria e produkteve Gosh për fytyrën është se të gjithë përmbajnë SPF 10. Mbrojtja nga dielli nuk është vetëm për muajt e nxehtë, por për të gjithë vitin.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.