ALIBEAJ: PROVOKIM BRUTAL I RAMËS

Panorama (Albania) - - POLITIKE -

Partia Demokratike ka reaguar përmes eksponentëve më të lartë të saj lidhur me prishjen e kullës së Prek Calit. Në një deklaratë për mediat, nënkryetari i Grupit të PD-së, Enkelejd Alibeaj, deklaroi se qeveria pasi mbushi radhët e saj me pinjollë të komunizmit, po shemb dhunshëm simbolet e antikomunizmit. “Provokimet e turpshme dhe brutale të Edi Ramës për ringjalljen e komunizmit nuk kanë të sosur! Mbushi radhët e qeverisë me pinjollë të nomenklaturës së lartë komuniste! Shembi dhunshëm kullën e simbolit antikomunist, Prek Cali”, deklaroi Alibeaj. Një ditë më parë, edhe ish- kryeministri Sali Berisha e cilësoi një akt hakmarrjeje primitive atërore të Edi Ramës ndaj heroit legjendar te rezistencës antikomuniste të Veriut të Shqipërisë, Prek Cali!

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.