Tahiri, sërish në Prokurorinë e Krimeve të Rënda

Panorama (Albania) - - POLITIKE -

Ish- ministri i Brendshëm dhe deputeti i PS- së, Saimir Tahiri, do të shkojë sërish në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për t’u marrë në pyetje nga hetuesit. Burime jozyrtare pranë organit të akuzës, thonë për “Panorama” se kësaj here, ish- ministri do të pyetet “më konkretisht” për dosjen “Habilaj”. Të premten e shkuar, ai shkoi në Prokurori për të dhënë sqarimet e tij lidhur me akuzën. Pra, ftesa e Prokurorisë së Krimeve të Rënda erdhi pas kërkesës së vetë ish- ministrit. Ndërsa kësaj here, ai do të thirret nga vetë organi i akuzës, i cili ka gati një dosje italiane përgjimesh prej rreth 2 mijë faqesh të përkthyera në Ministrinë e Drejtësisë. Pikërisht, Tahiri do të pyetet për rastet konkrete të bisedave mes Habilajve dhe ndihmësve të tyre. Ndërkohë, të premten, Tahiri mësohet se ka mohuar përfshirjen e tij në trafikun e drogës të kryer nga grupi i Habilajve.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.