Interi për rekord, likuidon Veronën

Panorama (Albania) - - SPORT -

Interi fitoi 1- 2 në ndeshjen e fundit të Serisë A për javën e 11- të, përballë Veronës. Në "Bentegodi" u luajt një ndeshje e vakët, pa shumë raste, por në fund ishin zikaltrit ata që morën 3 pikët. Një fitore që e bën regjistrin e historisë zikaltër të shënohet një tjetër statistikë pozitive. Asnjëherë në historinë e tyre nuk ishin grumbulluar kaq shumë pikë sa të besuarit e Spaletit. Një tjetër fitore dhe në 11 javë skuadra milaneze numëron vetëm dy ndalesa: barazimin me Napolin dhe atë me Bolonjën. Pjesa e parë e pa Interin në avantazh, pas golit të parë të Borha Valeros këtë sezon. Mesfushori i zikaltërve ia doli edhe një herë tjetër që t'i shënojë Veronës, e cila është një prej skuadrave të tij "të preferuara" për ta ndëshkuar. Më pas, pas një penalltie të vendosur edhe nga VAR- i, ishte Pacini ai që barazoi shifrat në të 59- n. Supergoli i Perisiçit në minutën e 67- të çoi përsëri në avantazh dhe i dha fitoren ekipit të tij. Tashmë, djemtë e Spaletit renditen të dytët në klasifikim, me 29 pikë, dhe vazhdojnë ndjekjen e Napolit, i cili numëron 2 pikë më shumë, ndërkohë që po lënë pas tyre edhe Juventusin, pretendent kryesor për të marrë titullin kampion.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.