Kaçe humbet gjurmët, trajneri e lë sërish jashtë

Panorama (Albania) - - SPORT -

Kushdo që ka ndjekur dy ndeshjet e fundit të Kombëtares shqiptare të futbollit, ka vënë re të paktën një detaj: Ergys Kaçe është një mesfushor me të ardhme të madhe përpara. Mirëpo, paraqitjet e djaloshit kundër dy kampioneve të botës nuk i mjaftojnë trajnerit të PAOKut për ta aktivizuar në Greqi. Së fundmi, shqiptari nuk figuron më në listën e lojtarëve të grumbulluar për ndeshje. Edhe dje, në përballjen e PAOK- ut me Asteras Tripolis, shqiptari nuk ka qenë i përfshirë as në 18- she. Mediat greke nuk japin informacione, mirëpo trajneri në ndeshjen pasardhëse të kombëtareve tha se e kishte gjetur konfigurimin ideal dhe nuk preferonte të bënte shpesh ndryshime.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.