Shoqërohen 2 djemtë e viktimës

Panorama (Albania) - - AKTUALITET -

Mbrëmjen e djeshme, menjëherë pas ngjarjes, Policia e Tiranës ngriti pika kontrolli në rrugët kryesore dhe në hyrje- dalje të qytetit. Ndërsa shoqëroi edhe disa persona që mund të kenë dijeni për rrethanat apo motivet e krimit. Mes të shoqëruarve janë edhe dy djemtë e viktimës, të cilët ndodheshin pranë zonës ku ndodhi ngjarja mbrëmjen e djeshme. Sapo mësuan lajmin për atentatin ndaj babait të tyre, ata shkuan në vendin e ngjarjes për të mësuar më shumë se çfarë kishte ndodhur. Ndërsa shërbimet e Policisë u kërkuan që të paraqiteshin për të dhënë deklarime rreth ndonjë konflikti të mundshëm, që babai i tyre mund të ketë pasur apo edhe ndonjë dyshim konkret, që ata mund të kenë për autorët apo motivet e ngjarjes. Policia ka shoqëruar edhe disa dëshmitarë, banorë të zonës, ndërsa është në ndjekje të makinës "BMW" me ngjyrë të zezë, me të cilën janë larguar autorët e krimit.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.