Ronaldo eklipson Nejmarin me rekord, Real bind ndaj PSG

Panorama (Albania) - - SPORT -

Nuk mund të mos kishte duel personal mes dy yjeve në një ndeshje kur në fushë kanë qenë Ronaldo dhe Nejmar. Pavarësisht kritikave dhe rezultateve që e kanë larguar skuadrën madrilene nga Kupa e Spanjës apo edhe nga vendi i parë në kampionat, Liga e Kampionëve duket se është habitati i preferuar. Si gjithmonë, udhëheqjen e bën Kristiano Ronaldo. Dopietë dhe rekord me fanellën madrilene. Plot 101 gola me fanellën e skuadrës spanjolle në Ligën e Kampionëve, teksa askush deri më tani nuk e ka arritur shifrën e 100 golave me vetëm një ekip në Ligën e Kampionëve. Parizienët janë të parët që gjejnë golin e avantazhit. Është Rabiot, i cili shënon dhe duket se milionat e shpenzuara në merkato, mund të thyejnë 12 herë kampionët e Europës. Mirëpo, kur kronometrohej e fundit minutë e pjesës së parë, Ronaldo do të vendoset përballë pikës së 11- metrave, dhe vendos baraspeshën. Reali shkon në barazim drejt dhomave të zhveshjes dhe portugezi feston golin rekord: 100 me fanellën e Realit në Ligën e Kampionëve, si asnjë lojtar me vetëm një ekip në këtë kompeticion. Për të nisur festën, mendon edhe një herë portugezi, i cili shënon për avantazhin dhe Marselo vulos fitoren në 3- 1. Ndeshja e parë në Madrid i çon madrilenët me një lloj qetësie në Francë, mirëpo, kush më mirë sesa PSG e di se diferenca e golave në përballjen e parë mund të përmbyset. Një vit më parë, e pësonin ndaj Barcelonës dhe këtë vit mbetet ta bëjnë përballë madrilenëve. Në sfidën tjetër, Porto është shndërruar në ekipin stërvitor për Liverpulin. Mane e Salah që në pjesën e parë e kanë bërë sfidën më shumë se të lehtë për një event të tillë. Më tej, 53, 69 dhe 85 janë minutat në të cilat Mane, Firminjo dhe sërish Mane do ta çojnë rezultatin në 0- 5. Për të kuqtë, kualifikimi është më shumë se i sigurt, pas këtij triumfi në 90 minutat e para në transfertë.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.