Precedentët

Panorama Sport (Albania) - - ELIMINATORET -

Shqipëria ka luajtur vetëm dy ndeshje kundër Lihtenshtejnit. Për herë të parë kuqezinjtë janë përballur me Kombëtaren modeste të shtetit të vogël në një miqësore të zhvilluar në stadiumin "Qemal Stafa", që përfundoi 2-0. Golat u shënuan nga Jahmir Hyka që në minutën e parë dhe Edmond Kapllani në të 18-ën. Ndërsa takimi tjetër daton më 6 tetor të vitit të kaluar, kur kuqezinjtë fituan 0-2 në Lihtenshtejn. Në minutën e 12-të realizoi Hyka, ndërsa dyfishoi Balaj në pjesën e dytë.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.