Çfarë tha trajneri

Panorama Sport (Albania) - - ELIMINATORET -

Kristian Panuçi vendosi një kusht për kapitenin e Kombëtares. "Kapiten do jetë ai që ka më shumë prezenca në fushë. Më qëlloi të isha unë një herë në karrierë me Italinë, sepse ishin të dëmtuar të tjerët dhe unë kisha më shumë ndeshje", theksoi Panuçi pak ditë më parë. Aktualisht, duke u bazuar te numri i ndeshjeve, kapiten duhet të jetë pa diskutim Ansi Agolli. Ndërkohë, i dyti për numrin e takimeve si kuqezi pozicionohet Andi Lila. Ndërsa kandidatë potencialë si Mërgim Mavraj dhe Elseid Hysaj qëndrojnë shumë më poshtë Agollit dhe Lilës.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.