"Bëhuni seriozë, arbitri na masakroi"

Panorama Sport (Albania) - - KATEGORIA SUPERIORE -

Në përfundim të takimit të parë që Lushnja zhvilloi në stadiumin e saj të rikonstruktuar, trajneri Bano nuk e kurseu edhe një herë apelin dhe kritikat kundrejt gjykimit në deklaratën e dhënë për "Super Sport". "Kukësi ka fituar dy ndeshje me 11-metërsha. I njëjti episod ndodhi me ne edhe me Kamzën, edhe sot (dje). Thirrje për gjyqtarët dhe për të gjithë që të jenë më seriozë, dreqi ta hajë. Secili duhet të bëjë punën e tij dhe nuk është punë të fortësh kjo. Jemi në sport dhe duhen lënë njerëzit të argëtohen. Ka disa episode, por një prej tyre është 11- metërsh shumë i pastër, i cili në Kukës as që do diskutohej. Ndeshja? Ndoshta ishim të pafat, duke pasur edhe ndërrimet e detyruara por edhe kartonin e kuqe që është i pafalshëm, megjithëse gaboi fillimisht Marku e më pas Spaho për mënyrën si doli, gjithashtu edhe Bejte. U munduam dhe bëmë gjithçka, të paktën në 50 apo 55 minuta kur ishim të barabartë në fushë, dhe ishim jo të barabartë me Kukësin, por ndoshta diçka më tepër. Ndeshje e fituar me fat nga Kukësi", ka deklaruar Bano.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.