Statistikat

Panorama Sport (Albania) - - KATEGORIA SUPERIORE -

Flamurtari ka një vit që nuk fiton ndaj Skënderbeut në Vlorë. Për herë të fundit që kuqezinjtë kanë qenë pritës, korçarët kanë triumfuar minimalisht 0-1, pikërisht në ndeshjen e fazës së katërt të sezonit të kaluar, kur vendoste një gol i Liridon Latifit. Ndërsa fitoren e fundit në Vlorë, Flamurtari e ka arritur në nëntor të vitit të kaluar. Në takimin e vlefshëm për fazën e dytë të kampionatit 2016-2017, kuqezinjtë fitonin pastër 2-0 me gola të Shkodrës dhe Bushiç.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.