Edhe Maradona i trishtuar

Panorama Sport (Albania) - - FUTBOLL -

Ikona e futbollit botëror dhe argjentinas, Diego Armando Maradona, është shprehur i keqardhur për këtë moskualifikim. "Më vjen shumë keq që Italia mbeti jashtë Botërorit. Italianët i kanë dhënë gjithmonë ngjyra Kupës së Botës. E pashë ndeshjen dhe m'u duk sikur Italia bëri atë lojë që kërkonte Suedia, me topa të gjatë dhe nga qendra. Ky ishte gabimi i tyre më i madh, por gjithsesi është absurde dhe shumë e trishtueshme që një kombëtare e madhe si Italia të mos jetë në Rusi".

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.