Xof akuzon: Munguan liderët

Panorama Sport (Albania) - - FUTBOLL -

Dino Xof, ish-portieri legjendar dhe ish-trajneri i Italisë, flet pas dështimit "axurr". "Kësaj Italie i mungoi grupi, i cili ishte mjaft i ngjeshur dhe ndoshta për këtë arsye edhe shumë zgjedhje ishin gati të detyrueshme. Bufon është një nga ata që do t'i mungojë më shumë Italisë së ardhshme, sepse ai është një lider brenda dhe jashtë fushe. E keqja e kombëtares është se munguan ata që duhet të bënin liderin mbi të gjitha jashtë fushe. Por flas për Venturën dhe për federatën".

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.