Tite, i njëjti formacion si në ndeshjen paraprake

Panorama Sport (Albania) - - KUPA E BOTËS -

Brazili do debutojë në Botëror me një "surprizë". Për herë të parë, Tite do hedhë në fushë të njëjtin formacion si në ndeshjen paraprake. Diçka e rrallë! Kjo ka ndodhur vetëm në dy ndeshjet e para të trajnerit në stolin e "Seleçao"- s dy vite më parë, kur rreshtoi të njëjtën 11- she në fitoret ndaj Ekuadorit ( fitore 3- 0) dhe Kolumbisë ( 2- 1) në fazën kualifikuese. Që nga atëherë, Tite nuk e ka ( kishte) përsëritur më formacionin.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.