Xhaka, stërvitje që nga 11 prilli

Panorama Sport (Albania) - - FUTBOLL -

Bazeli ka nisur dje fazën përgatitore. Skuadra zvicerane, pasi humbi titullin kampion, në edicionin e ri do të kërkojë që të rikthehet menjëherë në fron. Mesfushori i Kombëtares, Taulant Xhaka, është ribashkuar me skuadrën në seancat e djeshme, pas një mungese të gjatë. Futbollisti kuqezi u dëmtua më 11 prill në ndeshjen e kampionatit kundër Zyrihut. Futbollisti kuqezi humbi finalen e sezonit me skuadrën, si dhe ndeshjet miqësore me Kombëtaren shqiptare.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.