Dibala, Bajerni nis ta tundojë

Panorama Sport (Albania) - - IT ALI -

Media gjermane ka dy javë që i kushton një hapësirë të madhe situatës së Paulo Dibalës dhe në numrin e djeshëm të "Kicker", shkruhet se sulmuesi i Juves po joshet seriozisht nga mundësia për t'u transferuar te Bajerni i Mynihut. Këta janë gati t'i garantojnë 8 milionë euro neto në sezon, ndërsa në Torino ai paguhet 5 milionë euro, por vetëm me bonuset mund të kapë 7 milionët në sezon. Dhe ndoshta, në verën e ardhshme transferimi i Dibalës në Bundesligë mund të bëhet realitet.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.