Mogerini në Tiranë, Kuvendi seancë të jashtëzakonshme

Shekulli - - RADAR} - E.SH.

Përfaqësuesja e Lartë për Politikën e Jashtme dhe Sigurinë në Bashkimin Evropian, Federika Mogerini, vjen të enjten për një vizitë zyrtare në Tiranë. Ajo do të takohet me kryeministrin Edi Rama, me të cilin do të mba- jë një konferencë të përbashkët për media. Zyrtarja e lartë e BEsë do të takohet edhe me kryetarin e Kuvendit, Ilir Meta, presidentin Bujar Nishani, kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha si dhe me ministrin e Jashtëm, Dit- mir Bushati. Të premten Mogerini pritet të mbajë një fjalim në Kuvendin e Shqipërisë, në një seancë të jashtëzakonshme. Çështja e Integrimit Evropian dhe përmbushja e pesë reformave kyçe pritet të jetë kryefjala e diskutimeve.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.