Antipastë e ftohtë

SHIJE - - - RECETË NGA -

Përbërësit:

radikio qepë e kuqe

ullinj stika pishe

portokall

Përgatitja:

Pastrojmë fletët e radikios dhe i grijmë Në një tigan me vaj ulliri kavërdisim qepën e grirë imët dhe i hedhim më pas një pjesë të radikios, pak më vonë ullinjtë. Në një tigan tjetër, pa vaj, kemi kavërdisur pak stikat e pishës derisa të kenë marrë një ngjyrë të lehtë të kuqërremtë. I hedhim më pas mbi tiganin ku vijojnë të kavërdisen qepët, ullinjtë dhe radikio. I heqim nga tigani dhe i përziejmë me fletët e radikios së grira që kemi lënë mënjanë. I hedhim përsipër ullinj, feta portokalli dhe i japim shije me lëngun e gjysmës së portokallit.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.