Peshk me portokall

SHIJE - - TË GATUASH NË ÇIFT -

Marrim një peshk levrek të pastruar. I hapim barkun e mbushim me domate qershi te prera përgjysmë, kripë, piper të zi, majdanoz dhe feta portokalli. E vëmë në një tavë dhe i hedhim kripë, rozmarinë, feta te tjera portokalli dhe vaj ulliri. E fusin në furrë në temperaturë 180-200 gare për 10 minuta. E nxjerrim, e lagim me verë të bardhë dhe e fusim sërish e furrë për 10 minuta të tjera.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.