Spageti me sepje

SHIJE - - RECETA E KELIT -

Përbërësit

Spageti

Sepje

Ton në konservë

Domate qershi

Hudhër Kaperi

Spec djegës

Harengë e tymosur

Domate të thata

Domate qershizë

Verë e bardhë

Vaj ulliri

Kripë

Përgatitja

Ndërsa makaronat ziejnë në ujë të bollshëm me kripë, në një tigan

ngrohim vajin e ullirit. Hedhim sepjet dhe pasi të jenë zbutur pak shtojmë peshkun ton të thërrmuar. Shtojmë kaperin, specin djegës,

domatet e thata dhe harengat e tymosura. I lëmë të lëshojnë shijen dhe i shuajmë më verën

e bardhë. Në fund shtojmë domatet qershi të prera në katërsh dhe i lëmë të gatuhen, në lëngun që është krijuar, të gjitha së bashku në zjarr në

ngadaltë duke i shtuar edhe kripën sipas

dëshirës. Ndërkaq janë zier edhe makaronat, al dente. Pasi

i kullojmë i hedhim në tiganin e thellë ku është salca dhe i lënë edhe pak duke i përzier të gjitha bashkë sa makaronat të marrin shijen e salcës. I shërbejmë të ngrohta.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.