LIBRI I RECETAVE - pritini dhe lidhini

SHIJE - - PËRMBAJTJA -

Receta e Amit

34 Pad Thai me karkaleca

Receta me kungull

40 Kek me kungull 41 Oriz me kungull 43 Lule kungulli të skuqura dhe të mbushura

Receta nga Donika Dervishi

52 Supa me kungull 52 Byrek me kungull 53 Reçel me kungull dhe arra 60 Biskota për Halloween

Receta nga Xhoi e Gent Bejko

67 Saganaqi me fruta deti 68 Eskallop me pana kërpudha

Tradita e Beratit

75 Përshesh me mish qengji

Me shef Fasion Mylka

83 Taliatele me karkaleca violë, porçini dhe salcë taratufi 84 Fileto dentali në furrë me patate dhe salcë rukole

Receta nga Jessica Alba

88 Qofte me gjel deti 89 Lëngu i shëndetshëm

Drenimi

100 Çaj me xhenxhefil, asparag dhe lime 101 Çaji drenues 101 Çaj me lëng natyral portokalli

Me Vjollcën...

106 Peshk me salcë 107 Lazanjë e ftohtë me gjizë dhe borzilok 108 Tartëza me mollë

Në kopertinën e muajit

Tetor 2014

Amarda Toska

Make up & Flokët: Lili Ismaili Veshjet: Posh, Bazaart, Alviero Martini,

Aurela Hoxha by Aurela Hoxha

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.