Supë kungulli me hudhër dhe kos

SHIJE - - PËRMBAJTJA -

Përbërësit:

150 g kungull 1 spec jeshil ½ qepë 1 thelpi hudhër e shtypur 2 lugë kos 1 lugë gjalpë kripë piper 1 lugë çaji sheqer

Përgatitja:

1. Presim qepën, presim kungullin dhe me anë të një luge i pastrojmë farat. 2. I hedhin në tenxhere, shtojmë hudhrën, pak kripë, një lugë çaji sheqer një djathë Bebe dhe dy lugë kos. 3. I lëmë 5-8 minuta derisa perimet fillojnë dhe vyshken paksa. 4. Është e rëndësishme që të gatuhen në një zjarr të ulët. 5. Më pas i kalojmë në grirëse dhe supa bëhet në formën e puresë.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.