Supë me gështenja

SHIJE - - PËRMBAJTJA -

Një supë me bazë gështenjash këshillohet për një gjumë të rehatshëm dhe të shëndetshëm

Përbërsit:

200 gr gështenja 150 gr oriz

Përgatitja:

Hiquni lëkurën gështenjave, ndajini ne mes, pastroni ndonjë vijëz të errët që gjendet brenda tyre dhe lërini të ziejnë në një tenxhere me ujë dhe kripë për rreth tri orë. Pas kësaj shtoni orizin, kripën sipas dëshirës dhe pak majdanoz. Supa është gati dhe tepër e shijshme…

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.