PATATE E MBUSHUR

SHIJE - - MAMAJA MË KA MËSUAR… -

Përbërësit:

4 kokrra patate të mëdha djathë i bardhë ose gjizë vezë majdanoz piper arrë moskat

Përgatitja:

1. I ndajmë patatet përgjysmë, pa i qëruar. 2. Me ndihmën e një luge të vogël i heqim tulin duke krijuar gropa të vogla, të cilat më pas do t’i mbushim. 3. Në një tas përziejmë djathin ose gjizën me vezë, majdanozin, piperin dhe arrën moskat. 4. Me këtë përbërje mbushim gjysmat e patateve dhe i mbështjellim me letër alumini. 5. I vëmë në furrë dhe i pjekim.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.