Rizoto me shafran

SHIJE - - PËRTEJ -

Përbërësit:

125 gr gjalp 1 litër lëng vegjetal ose 1 qepë

grirë 150 gr Grana padano i disa fije shafran 1 zarf shafran pluhur 350 gr oriz carnaroli 200ml verë e bardhë

mishi

Përgatitja:

në një tigan dhe e 1. Hedhim gjysmën e gjalpit ngrohim (pa e lënë në skuqet)

dhe e skuqim lehtë në tigan 2. E presim qepën hollë

lëmë pak në zjarr të skuqet 3. Shtojmë orizin dhe e

e bardhë e më pas 4. E shuajmë orizin me verën

pak nga pak deri sa të jetë fillojmë i shtojmë lëngun zier orizi

përgatitjes i shtojmë 5. Në minutat e fundit të

tretur më parë në pak lëng shafranin të cilin e kemi (vegjetal ose mishi) 6. E lëmë edhe për pak minuta djathin e grirë dhe gjalpin

në zjarr dhe i shtojmë

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.