70 Involtini pule me pure

SHIJE - - PËRMBAJTJA -

Përbërësit:

2 fileta pule, 80 g secila 150 g spinaq i freskët i zier 1 vezë e rrahur dhe e skuqur 50 g kërpudha chiodini 60 g mocarella 3 domate të vogla borzilok i freskët piper kripë 1 lugë kafe salcë soje 1lugë kafe vaj hudhre 1 lugë gjelle vaj ulliri ekstra i virgjër 50 ml brendi

Përgatitja:

1. Mbështjellim filetën me një qese kuzhine dhe e rrahim mirë duke e zmadhuar dhe holluar, por pa e dëmtuar. 2. E marinojmë me kripë, piper, vaj dhe hudhra. 3. Në qendër shtojmë djathin mocarela, kërpudhat, vezën, spinaqin, domatet e prera në kubikë dhe borzilokun. 4. E rrotullojmë filetën derisa bëjmë një involtini. 5. E fiksojmë me spango kuzhine ose me kunja kuzhine.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.