72 Qofte Orizi

SHIJE - - PËRMBAJTJA -

Përbërësit për 2 veta:

100 g oriz 20 g bizele 50 g ragu bolonjeze 30 g parmixhano 30 g mocarela 1 vezë kripë piper majdanoz

Përgatitja:

1. Ziejmë orizin në 1lt ujë derisa të jetë zier mirë dhe të avullojë gjithë ujin.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.