RO\ENI UDALJILI PLAVE OD TITULE

Oslobodjenje - - SPORT - S. [.

Ro|eni su u prvom poluvremenu iskoristili sve poklone stati~ne zadnje linije gostiju iz Sarajeva

Stadion Vrap~i}i. Gledalaca: 1.500. Sudija: Muamer Burekovi} (Zenica) - 6,5. Strijelci: 1:0 - Hebibovi} (20), 2:0 - Merzi} (26), 2:1 - Svraka (38), 3:1 - Jankovi} (39), 3:2 - [kalji} (68ag), 4:2 - Jankovi} (90). @uti kartoni: Hebibovi}, Zvoni} (Vele`), Kerla, Zoloti} (@eljezni~ar).

VELE@:

Bobi} 7, [kalji} 6, Zolj 6,5, Oki} 6,5, Hebibovi} 6,5 (od 73. Kodro -), Merzi} 6,5, Jankovi} 7,5, Blagojevi} 6,5 (od 83. Ra{evi} -), Peji} 6,5 (od 77. Zvoni} -), Leti} 6,5, Maleti} 6,5. Trener: Nedim Jusufbegovi}.

@ELJEZNI^AR:

Lon~ari} 5,5, Kerla 5, Bu~an 5, Zoloti} 5, Hod`i} 5 (od 46. Tomi}), Stani} 6, Selimovi} 5, B. ^oli} 5 (od 46. Bogdanovi} 5,5), Zeljkovi} 5, Svraka 6, Jamak 5 (od 57. Sadikovi} -). Trener: Hajrudin \urbuzovi}.

Fudbaleri Vele`a prekinuli su neugodnu tradiciju protiv sarajevskog @eljezni~ara i nakon 13 utakmica bez pobjede, ju~er su ubi- lje`ili trijumf koji su ~ekali od maja 2008. godine. Mostarci su nastavili veliku seriju, ovo im je peta uzastopna pobjeda, a ujedno su zaustavili niz plavih. Tim sa Grbavice ovim porazom {anse za odbranu naslova prvaka svelo je na minimum, posebno zbog ~injenice {to je glavni konkurent, Zrinjski, slavio gostuju}u pobje- du protiv Olimpica na Otoci.

Ro|eni su u prvom poluvremenu iskoristili sve poklone stati~ne zadnje linije @eljezni~ara. Prvo je Hebibovi} iskoristio poklon ^oli}a u 20. minuti, a {est minuta kasnije gostuju}a odbrana samo je pogledima pratila Merzi}a koji je udvostru~io prednost Vele`a.

Plave je u igru vratio Svraka koji je nakon odli~nog centar{uta Stani}a loptu poslao u mre`u Bobi}a. Ipak, samo minut kasnije Jankovi} je vratio dva gola prednosti ro|enim. Pro{etao je kroz odbranu plavih i matirao nemo}nog Lon~ari}a. Mogli su doma}i u fini{u prvog dijela i do ~etvrtog gola, ali se istakao Lon~ari}, koji je odbranio Oki}ev udarac.

Jankovi} je u 58. minuti iz izgledne pozicije pucao pored gola, a deset minuta kasnije @eljo je smanjio na 2:3, kada je [kalji} pogodio mre`u svoga gola poslije ubacivanja Stani}a. Klju~ni momenat mo`da se dogodio u 71. minuti, kada je Selimovi} na dodavanje Stani}a iza{ao sam pred Bobi}a, ali je golman Vele`a spasio svoj gol.

Jalovo su Sarajlije napadale do kraja me~a, ali nisu uspjele do}i do izjedna~enja. ^ak su u sudijskoj nadoknadi primili i ~etvrti gol, kada je Lon~ari}a matirao Jankovi}.

Selimovi} proma{io nemogu}e za 3:3