Pekija donio bod

Oslobodjenje - - OGLASI - M. DAJI]

Stadion Kamberovi}a polje u Zenici. Gledalaca 300. Sudija: Admir [ehovi} (Sarajevo) - 6,5, pomo}nici: Hrvoje Turudi} (^itluk) i Dario Tepav~evi} (Lakta{i). Strijelci: 1:0 - Smriko (38), 1:1 - Pekija (90+5). @uti kartoni: Smriko, Hasanovi} (Vitez), Milo{, Vidi} (Rudar Prijedor). Crveni karton: Milo{ (Rudar) u 50. minuti - drugi `uti.

VITEZ: @ivkovi} 6, Juri} 6,5, Hasanovi} 6, Jur~evi} 6,5, Dedi} 6,5, Imamovi} 6, Livan~i} 6 (od 69. [i{i} -), Brekalo 6, Vidovi} 6 (od 62. Livaja -), Kapetan 6 (od 87. [anti} -), Smriko 6,5. Trener: Ante Mi{e.

RUDAR PRIJEDOR: Kozi} 6, Tica 6, Staki} 6,5, Pekija 6,5, Milo{ 5, Mi{an 5 (od 45. Henrique 5,5), Kantar 6, Mirkovi} 5, A~i} 5,5, Milanovi} 5 (od 59. Vidi} 5,5), Jovi~i} 5,5. Trener: Darko Nestorovi}.

Nogometa{i Viteza i Rudara odigrali su susret bez pobjednika. Iako su doma}i dominirali cijelim tokom me~a, uspjeli su posti}i samo jedan pogodak, {to im nije bilo dovoljno za pobjedu. Gosti su u petoj minuti sudijske nadoknade preko Pekije pogodili za 1:1, nakon ~ega je uslijedilo neopisivo slavlje gostuju}ih igra~a. Pogodak za Vitez postigao je napada~ Jasmin Smriko u 38. minuti koji je i proma{io penal 12 minuta kasnije, odnosno golman gostiju Kozi} odbranio je njegov {ut sa 11 metara.