Guingamp do naslova preko Rennesa

Oslobodjenje - - OGLASI -

Guingamp je pobjednik ovosezonskog izdanja Francuskog nogometnog kupa, nakon {to je u finalnom susretu u Parizu na Stade de Franceu bio bolji od Rennesa rezultatom 2:0. Ponovljen je tako najve}i uspjeh ovog kluba iz 2009, kad su prvi put u historiji igra~i Guingampa osvojili Francuski kup. Zanimljivo, i onda su u finalu porazili Rennes, tada s 2:1.

U 37. minuti Pereira je doveo Guingamp u vodstvo, a potom je na po~etku nastavka u 46. minuti Yatabare prednost udvostru~io. Tih 2:0 zadr`alo se do posljednjeg su~evog zvi`duka, za veliko slavlje kluba iz Bretanje.

Statistika na kraju otkriva kako je Guingamp imao dvostruko vi{e poku{aja prema vratima od protivnika, 18 prema devet. Rennesu je ovo ~etvrti put u povijesti da gubi u finalu Francuskog kupa, u dva navrata su do{li do naslova.

Rennes - Guingamp 0:2 (Pereira 37, Yatabare 46).