Suç makinesi yine cezaevine gönderildi

Havadis Gazetesi - - NEWS - Devrim DEMİR

Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde 2016 yılında “Dolandırıcılık” suçundan 20 ay hapse mahkûm edilen Konyalıoğlu, cezaevinden çıkar çıkmaz önceki gün Girne’de yine aynı suçları işledi.

Kılıktan kılığa girerek yıllardır aynı yöntemle insanları dolandıran ve sürekli cezaevine girip çıkan Erdi Konyalıoğlu aleyhindeki soruşturma tamamlandı. Alınan tutukluluk süresinde, zanlının benzer yöntemle birkaç kişini daha dolandırdığı ve basında çıkması üzerine dolandırılan kişilerin zanlıdan şikâyetçi olduğu öğrenildi.

2 kişiyi “polisim” diyerek kandırıp 120 TL para dolandıran ve aynı gün Girne’de tutuklanan Konyalıoğlu, dün teminat talebiyle Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Hazan Aksun, zanlının benzer suçlarına dikkati çekerek yargılanıncaya kadar 3 ayı geçmeyecek şekilde cezaevine gönderilmesine karar verdi.

Aleyhindeki şikâyetler arttı

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Ömer Yavuz, zanlı Erdi Konyalıoğlu’nun“Polis olmadığı halde kendini polis olarak tanıtmak”, “Suç işlemeye teşebbüs”, “Sahte davranışla para temin etme” suçlarından tutuklandığını anlattı.

Polis memuru Ömer Yavuz, zanlının iki kişiden sahtekârlıkla 120 TL para aldığını, tutuklanıp basına çıkmasını ardından zanlının benzer yöntemle birkaç kişini daha dolandırdığı ve zanlı aleyhinde polis karakoluna gelerek şikâyetçi olduklarını söyledi.

Yavuz, zanlı aleyhindeki soruşturmanın tamamlandığını serbest kalması durumunda benzer suçları işleme olasılığının çok yüksek olduğuna dikkati çekerek yargılanıncaya kadar 3 ayı geçmeyecek şekilde cezaevine gönderilmesi talebinde bulundu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.