“BÜYÜK DÜŞÜNELİM” DERKEN ŞU CÜCE OLAYLARA BAKIN!

Havadis Gazetesi - - NEWS -

İyi ki “büyük düşünelim, büyük icraatlara imza atalım” demişiz…

KKTC’yi yaratan geçmişin o fedakâr ve cefakâr savaşçılarından söz etmişiz…

Başarmak, büyümek için “kadro hareketlerine” ihtiyaç olduğunu söylemişiz…

Sevmeden, benimsemeden, yüreklerde ve beyinlerde yaşatmadıkça vatan, vatan yeşermedikçe millet olunmaz demişiz…

YOK! Sanki öyle dememişiz de demişiz ki eğer gaminiler olmazsa eğer memleket bir baştan bir başa pisliğe boğulmazsa, eğer çarpık yapılaşma sürdürülmez, rant, arazi spekülasyonları devam etmezse, trafikte her gün facia yaşanmazsa, zırt pırt araba plakaları, saatlerle oynanmazsa falan… Bu topraklar vatan olmaz! Hey Allahım derdi turist Ömer Sabri Alışık, “sen aklıma mukayyet ol!”

GAMİNİLER: Memlekette tartışacak veya yapılacak hiçbir önemli iş kalmadı hükümetin aklına ansızın gaminileri kapatmak geldi!

Karar tabi olumlu çünkü biliniyor ki o kesif dumanları kanserojendir!

Artı gaminiler nedeniyle memlekette kesilip yakılmadık zeytin harup ağacı kalmadı!

Üstelik artık gaminilerde odun yakıp kömür elde etmek ancak Afrikanın Baluba kabilsinde kaldı bir, bir de bizde iki! Bu işin artık tesisleri fabrikaları var… Bunları geçtik ama.. Siz asıl şu lafa bakın:

“DAHA UCUZMUŞ:” Başbakan Hüseyin Özgürgün “gaminilerin kapatılması” olayını savunurken demez mi? “Dışarıdan daha ucuz kömür getireceğiz!”

ŞİMDİ NEDİR BU? Kömürün dışımızdaki ülkelerden mesela TC’den daha pahalı olması mı? Yani yıllarca bilinen bu gerçeğe karşın bu halk tıpkı domateste olduğu gibi bile bile pahalı kömür almak zorunda mı bırakıldı? Bu bir!

İkincisi, bir Başbakan kendi üretici ve iş insanlarını “ansızın bir hesapsız kitapsız kararla nasıl işsizliğe mahkûm eder?”

Önceden gerekli tedbirler alınmadan insanların ekmek teknesi ile nasıl böylesine hükmü karakuşi oynanır? Bırakın ekonomiyi falan insafa da sığmaz vicdana da!

Kısaca gene olmadı! Kırk yılda bir, alınması gereken bir olumlu karar gene çarşafa dolandı!

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.