Kurucu Brian Acton WhatsApp'tan ayrıldı

Havadis Gazetesi - - NEWS -

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın kurucularından Brian Acton şirketteki görevinden ayrıldı. Brian Acton, 2009 senesinde Jan Koum ile birlikte popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ı kurmuştu Geçtiğimiz yıllarda 19 milyar dolar karşılığında Facebook'a satılmasına rağmen WhatsApp'taki görevine devam eden şirketin kurucularından Brian Acton, ayrılık kararını açıkladı. Aldığı karar ile ilgili açıklamalarda bulunan Acton ayrılığın sebebi olarak kendi şirketini kurmak için mesai harcamayı planlamasını gösterdi.

Acton Facebook hesabından yaptığı açıklamada "Bir süredir düşündüğüm bir şey, ve şimdi de odaklanıp gerçekleştirme vakti" ifadelerine yer verdi.

2009 yılında WhatsApp CEO'su Jan Koum ile birlikte popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ı kuran Acton mesajlaşma uygulamasını kurmak için Yahoo'daki işlerinden ayrılmıştı. Kısa sürede milyonlarca kullanıcının haberleşme alışkanlıklarını değiştiren uygulama SMS'lerin tarihin en düşük seviyeye gerilemesinin altında yatan en büyük neden olarak da gösteriliyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.