Londra’da Türk esintisi

Havadis Gazetesi - - NEWS -

LONDRA MODA HAFTASI, GAZİANTEP DOKUNUŞUYLA BAŞLADI:

Türk modacı ve tasarımcıların da katıldığı Londra Moda Haftası’nda, İlkbahar-Yaz 2018 koleksiyonları tanıtılıyor. Moda Haftasının ilk gününde Türk modacı Bora Aksu’nun, Gaziantep yöresine özgü kutnu kumaşı kullanarak oluşturduğu koleksiyonunun defilesi yapıldı

Modacıların da yeni koleksiyonlarının tanıtıldığı Londra Moda Haftası başladı.

İngiltere'nin başkenti Londra’nın merkezindeki “180Strand” adlı kreatif sanat ürünlerinin sergilendiği gösteri alanında yapılan moda haftasının ilk gününde, Türk modacı Bora Aksu, İlkbaharYaz 2018 koleksiyonunu tanıttı.

Gaziantep’te 16. yüzyıldan bu yana dokunan, bir dönem Osmanlı padişahlarının kaftanlarının da dikildiği, “saray kumaşı” olarak bilinen kutnu kumaşı kullanılarak oluşturulan yeni koleksiyon, defileyi izlemeye gelen birçok modasever, blogger ve davetliden yoğun ilgi gördü.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in de izlediği defilede, turkuaz, kırmızı, pembe, bebek mavisi ve kırık beyaz gibi renk çeşitlerinin tül, ipek ve kutnu kumaşıyla birlikte harmanlanarak koleksiyonu oluşturduğu görüldü.

İngiltere’de yaşayan ve 2003'ten bu yana her yıl Londra Moda Haftası'na katılan Aksu'nun defilesine yoğun ilgi gösterildi. Aralarında İngiliz sanatçı ve modacıların da bulunduğu çok sayıda kişi defileyi izledi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.